Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL Ürün Görseli

Kilo Verme En İyisi Nedir?

Kilo Verme En İyisi Nedir?

 

Yaklaşan bir tatil için birkaç kilo vermeyi umuyorsanız, eski “kalori içeri girerek, kalorileri çıkarın” yöntemi etkili olabilir. Yetersiz bir diyeti çok sayıda egzersizle birleştirin ve kısa vadede vücudunuz enerji aramak için yağ depoları yağmalayacaktır. Ne kadar yediğinize ve gitmeden önce egzersiz yapmanıza bağlı olarak, kilo kaybedersiniz-belki de çok fazla ağırlık.

 

Ancak tecrübeli dieters biliyor ve bir sürü araştırma, neredeyse tüm kalori kısıtlama planlarının başarısız olduğunu gösteriyor. Çoğu kişi eski ağırlıklarını kazanır ve sonra bazılarını geri kazanır.

 

“Endokrinolog ve profesör Dr. David Ludwig,” Obezite tedavisinin uzun vadeli başarı oranı berbattır, bu nedenle her yıl bir milyar dolarlık kilo kaybı endüstrisi ile birlikte yeni diyetler ve kilo kaybı tedavileri görüyoruz “diyor Endokrinolog ve profesör Dr. David Ludwig Harvard Halk Sağlığı Okulu’nda beslenme

 

Yeni Açtığı Her Zaman Kitap adlı kitabında ? , Ludwig, daha az yemeyi varsayan geleneksel bilgeliği, kilo vermenin anahtarı olarak kullanmaktadır.

 

Kalorileri kesince vücudunuz çeşitli şekillerde savaşıyor diyor. Her şeyden önce, acıkın. “Açlık çok güçlü ve çok ilkeldir” diyor (şimdiye kadar ” asılı ” hissedenlerin bildiği gibi). “Birkaç gün, haftalar ya da aylarca yok sayabilir ya da çok miktarda su içebilir ya da yürüyüşe çıkabilirsiniz, ancak kalıcı olarak görmezden gelmek çok zordur.”

 

Açlık hissettiğiniz halde, vücudunuz enerji tasarrufu yapmaya çalışırken metabolik hızınız düşer. Bu, doğal olarak daha az kalori yakacağınız anlamına gelir, dolayısıyla ölçeği aşağı yönde tutmak için diyetinizden daha fazla kesmeniz gerekeceğini Ludwig açıklar.

 

 

Bunu yeterince uzun sürdürün ve sonunda beyniniz açlığınızın olduğunu varsayacaktır (çünkü bir dereceye kadar siz de). Bu noktada, yağ hücrelerinize ellerini kullanabilecekleri kaloriyi depolamaya başlamalarını söyleyen biyolojik tepkiler tetikleyecektir; bu da ilk önce önlemeye çalıştığınız şey.

 

Ludwig, “Bütün bu yollarla, geleneksel diyetler bedeninize ve biyolojiye karşı çalışır” diyor. “Sürekli kilo vermesi için vücudunuzla çalışmanız gerekiyor.”

 

Bunu nasıl yaptın? Ludwig, daha doğru gıdaları yemeniz gerektiğini söylüyor. Özellikle diyette yağ içeren avokado, zeytinyağı, tam yağlı süt, fındık ve fındık ezmeleri, tam yağlı salata sosları ve gerçek koyu çikolata gibi sağlıklı kaynakların en büyük kilo kaybı müttefikleridir.

 

Patates gibi nişastalı sebzelerin yanı sıra, iki hafta boyunca, cips, simit, kurabiye, ekmek ve diğer işlenmiş atıştırmalıklar dahil olmak üzere rafine edilmiş karbonhidratları keserken, bu gıdalar ile diyet doldurmaya çalışın. Ludwig, vücudun yağ depolamak için motivasyonunu kaybedeceğini söyleyerek Açlık azalacak. Nişastalı olmayan sebzeler, meyveler, balıklar, etler, fasulye ve diğer bütün gıdalar menüdedir. Ludwig, “Kendinizi hissetene kadar yiyebilirsiniz” diyor.

 

Diğer uzmanlar, yağ kaynaklarının doğru olduğunu kabul ederek kilo kaybını teşvik etmeye yardımcı oluyor. Tulane Üniversitesi’ndeki beslenme profesörü Dr. Lydia Bazzano, dolgunluğun arttırılması ve açlığın zorlanmasıyla “sağlıklı yağlar kilo kaybını rahatlatır” diyor. Çeşitli diyetler üzerine yaptığı araştırmalar , sağlıksız karbonhidratların sağlıklı yağlarla değiştirilmesiyle sağlanan kilo vermenin faydalarını göstermektedir.

 

Ludwig, iki hafta sonra nişastalı sebzeleri ve tahılları, çelik yulaf, çekirge, karabuğday ve bütün “eski dünya” kristalleri gibi küçük miktarda ekleyebilirsiniz.

 

Bu diyet temelli bir pilot çalışma, insanlara konvansiyonel diyetlerin tercih ettiği açlık ya da pano kısıtlaması olmaksızın haftada 2 kilo kaybettiğini gösteriyor. Sonunda, kilonuz yeni, daha düşük bir “ayar noktası” na ulaştığında, az miktarda işlenmiş karbonhidratlara geri ekleyebilirsiniz, “diyor Ludwig. Diyetiniz az ya da çok Akdeniz tarzı bir beslenme planına benzeyebilir – bu kadar çok beyin ve vücut yararına bağlı tür .

 

Radikal değil ya da aşırı değil. Fakat hedefiniz sağlıklı, sürdürülebilir kilo kaybıysa, en son bilim destekleyen diyet türüdür.

 

Muhtemelen “Egzersiz ne olacak?” Diye merak ediyorsunuzdur. Pek çok farklı nedenden ötürü düzenli egzersiz sağlıklı bir beden ve zihin için gereklidir. Ancak önemli diyet değişiklikleri yoksa, çoğu araştırma sadece tek başına egzersiz kilo düşen bir kilo daha yol açmaz gösterir gösterir.

 

Yine de, hangi egzersiz programlarının diyetle yönlendirilen kilo verme hedeflerinizi en iyi şekilde destekleyeceğini merak ediyorsanız, araştırmalar, yüksek yoğunluklu fiziksel aktivitenin en iyi olduğunu önermektedir . Uzun süren koşu ve sürüşlerden ziyade kısa süren sprint veya bisiklet patlamalarını düşünün. Tüm egzersiz sizin için iyidir. Ancak bu yoğun yoğun faaliyet , düşük vücut ağırlıklarını destekleyen kan şekeri değişiklikleri ile bağlantılı .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )