Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL
Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL
Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL

Obezite nedir?

obezite nedirObezite nedir?

Herkesin bildiği gibi beslenme anne karnın da başlayan ve yaşamın her anından ölüme kadar devam eden hayatın vazgeçilmez olan bir parçasıdır. İnsanın büyümesi gelişmesi ve üretken olup hayatını devam ettirebilmesi için beslenmesi gerekmektedir. Karın doyurmak; açlığı bastırmak veya canının çektiği şeyleri sürekli olarak yemek değildir. Bireylerin günlük yaşamların da yaptığı işe, yaşına, cinsiyetine göre değişen günlük enerji ihtiyacıdır. Sağlıklı bir yaşam sürmek için kişilerin günlük aldığı enerjinin ve harcadığı enerjinin aynı denge de olması gerekmektedir.

Günlük alınan enerjinin yakılandan fazla olması sonucun da yakılmayan enerji vücutta yağ olarak depolanmaktadır. Depolanan yağ miktarı zaman ile arttıkça fazla kilo sorununa yani obeziteye neden olabilmektedir.Bu duruma paralel olarak da günümüz teknolojisi hareketlerimize sınırlama getirmiş ve insanların hareketsiz ortamlar da çalışmasına neden olmaktadır.

Obeziteyi kısaca özetlemek gerekir ise günlük alınan enerjinin yaktığımızdan fazla olması sonucun da bu enerjinin vücutta yağ olarak depolanması sonucun da kilo olarak bizlere dönmesidir. Obezite yaşam kalitesini düşürmek de insanlara sağlık açısından çok büyük zararlar vermektedir….

 

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL © 2018
Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL