Termal Zayıflama Kemeri | Resmi Satış Sitesi 25 TL Ürün Görseli

Spor yaparak nasıl zayıflanır ?

spor yaparken zayıflamaSpor yaparak nasıl zayıflanır ?

Bayanlar her zaman fazla kilolarından şikayetçi olmaktadırlar. Ancak kadınlar yoğun iş yaşamlarından bir nefes alıp ta bir türlü spor yapmaya çoğu zaman fırsat bulamazlar ancak bu konu da bayanların mutlaka fırsat bularak spor yapmaları gerekmektedir. Çünkü spor yapmadan kilo vermek o kadar da kolay olan bir durum değildir. Peki spor yaparak nasıl zayıflanır ?

Spor yaparken yağ dokusunun kas dokusuna dönüşmesi ile vücut toparlanır ve incelir. Kilonuz da her hangi bir düşüş görmüyorsanız fazla kalori alıyorsunuz demektir. Proteinlerin vücut için gerekli olan enerji miktarı olarak kullanılmaz çünkü buna vücut izin vermemektedir. Eğer vücutta yeterli miktar da karbonhidrat yok ise bunun yerine yağlar ve proteinler enerji olarak kullanılmaktadır. Bu neden ile spor yapanların daha çok karbonhidrat tüketmeniz gerekmektedir.

Hiç bir diyet egzersiz anın da vücut vücudun yağ yakmasına yardımcı olmamaktadır. Yağ ancak 20 dk lık egzersiz sonrasın da kullanılmaktadır. Yağları yakmak için en az 60 dk egzersiz yapılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )